VYUŽITÍ ODPADNÍHO TEPLA PŘI ŠKVAŘENÍ SÁDLA

Firma UNIMONT Pacov byla vybrána jako dodavatel technologie pro získávání energie z tepla při škvaření sádla. Technologie spočívá v odebrání energie z vyškvařeného sádla a následného využití při vytápění výrobního podniku, administrativních a ubytovacích budov. Firma UNIMONT Pacov dodala 2 nerezové izolované zásobníky o kapacitě 11m3, které mají vnitřní vestavbu ve formě chladicích hadů a jsou izolována minerální vatou. Ta je zakrytá nerezových plechem leštěným plechem. Dalšími komponenty byla čerpadla, přečerpávací zásobníky, potrubní rozvody včetně pneumatických ventilů.

Součástí dodávky bylo dodání topného okruhu a prvků pro MaR. Systém využití pracuje v automatickém režimu.

Společnost PILLER s.r.o. Je rodinná firma, která vyrábí škvařírenské výrobky již od roku 1888.

Něco z historie společnosti PILLER s.r.o. Firma byla rodinou založena již roku 1888 pro prodej syrového masa a sádla. Roku 1896 byla přemístěna na roudnické náměstí a činnost rozšířena i na uzenářství. V roce 1920 došlo k rozšíření provozu na velkouzenářství a kolem roku 1929 vzrostl počet zákazníků. Firma zaměstnávala již 42 osob a rozvážela zboží třemi dodávkami a náklaďákem.

Po válečné stagnaci se v roce 1945 znovu oživuje výroba a obchod , avšak toto je přetrženo v roce 1949 znárodněním a vyvlastněním. Příslušníci rodiny pak pracovali u profese v různých národních podnicích až do 30. 6. 1990. Dne 1. 7. 1990 znovu převzali rodinný majetek, rekonstruovali a dokupovali technologii a v září téhož roku zahájili prodej. Předělem byl rok 1995, kdy vydražili objekt výrobny brambůrků a zřídili zde škvařírnu živočišných tuků. Výroba zde narůstala, až v roce 2003 dosáhla limitního vytížení. V následném roce byl vyprojektován moderní provoz dle požadavků EU a v roce 2005 postaven a zkolaudován. V lednu 2006 byl provoz schválen a řádně zaregistrován pro EU, což otevřelo prostor pro expanzi. V roce 2009 provoz rozšířili o GASTRO provoz, který umožnil zvýšení produktivity a společně s novou technologií i efektivitu škvaření.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů