HRANATÁ NEREZOVÁ NÁDRŽ NA ODPADNÍ VODU O KAPACITĚ 35 M3

Firma UNIMONT Pacov dodala do pivovaru Staropramen hranatou nádrž na odpadní teplou vodu. Nádrž byla zhotovována kompletně na místě ve sklepních prostorech. Nádrž je opatřena výztuhami a slouží k zachytávání teplé vody po mytí KEG sudů, z této nádrže lze vodu použít na další čistící procesy a dochází tak k ušetření nákladů.

Smíchovský pivovar byl založen v roce 1869. Z ryze českých zdrojů dali dohromady dost peněz a pivovar postavili s myšlenkou českého národního podniku. Zaměstnával české lidi a preferoval české obchodní partnery.

První várka piva byla uvařena 1. května 1871 a dobré jméno se získalo zejména díky Smíchovské desítce. S ní přišel tehdejší vrchní sládek Michael Trnka a jeho receptura se stala legendou a standardem pro piva podobného typu. On přitom chtěl uvařit dobré a dostupné pivo pro všechny čechy, což se mu evidentně povedlo.

Sládek Trnka má ještě jeden zářez v pivních dějinách, když v roce 1884 vymyslel a uvařil Granát. První polotmavý ležák s granátovou barvou, který se i přes surovinovou náročnost dokázal uvařit i v těžkých hospodářských časech a ke všeobecné spokojenosti se vaří i dnes.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů