ÚPRAVA DÁVKOVÁNÍ ŠKROBOVÝCH LÁTEK V AMYLONU

UNIMONT Pacov dokončil úpravu dopravní trasy škrobových látek k automatické lince na balení. Předmětem dodávky byl nový vyskladňovací šnekový dopravník ze zásobního kontejneru o kapacitě 700 kilogramů. Na tento šnekový dopravník byl připojen bezosý šnekový dopravník, který škrobové látky dopravil do homogenizační nauty, jejímž účelem je vytvořit ideální homogenní směs, která je dále přesunuta do mezi zásobníku s kapacitou 430 litrů.

Tento nerezový mezizásobník je dostačující pro plynulý provoz balící linky mezi čištěním nauty a následnou přípravou další homogenní směsi. Plynule se tak naváže na balení produktů bez přerušení automatické balící línky. Výstup z nauty do mezizásobníku je proveden nožovým šoupátkem s pneumatickým pohonem ve světlosti DN250. Nožové šoupátko zajistí absolutní těsnost při přípravě škrobové směsi.

Doprava z mezisábníku do balící linky je provedena šnekovým dopravníkem o průměru 70 mm. Šnekový dopravník doplňuje potřebné množství výsledného produktu dle požadavků balící stroje – řízené automatikou. Balící stroj je osazen zásobníkem, který má hladinové senzory, ty zajišťují přesnost dávkované směsi pro balení produktů. 

Vyskladňovací šnekový dopravník

Průměr: 100 mm
Dopravní výkon: 3,5 m3/hod
Materiál: 1.4301
Pracovní délka: 1480 mm

Bezosý spirálový dopravník

Průměr: 100 mm
Dopravní výkon: 4 m3/hod
Materiál: 1.4301
Pracovní délka: 2770 mm

Mezizásobník s míchadlem proti tvorbě klenby

Průměr zásobníku: 800 mm
Výška válcové části zásbníku: 650 mm
Materiál zásobníku: 1.4301
Celkový objem zásobníku: 430 litrů
Míchadlo: 5,4 ot/minSamotný princip homogenizace sypkých látek

Pro výrobní účely homogenizace sypkých látek ve výrobním podniku Amlyon a.s. – Ronov nad Sázavou, používají homogenizační zařízení vertikálního typu. V principu se jedná o šnekové míchadlo, která se otáčí kolem své osy a vynáší sypkou látku ze spodní části k horní.

Šnekové míchadlo je uchyceno na rameni, které se otáčí kolem osy kuželové nádoby (tvar samotné nauty) a tímto způsobem dochází k homogenizaci sypké směsi v celé částí kuželové nádoby – tzv. planetové míchání. K samotné homogenizaci může docházet pouze v případě, že nauta není zcela zaplněna.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů