FILTRY NA MLÉKO

FILTR MLÉKA PRO VELKÉ DOJÍRNY

Firma UNIMONT Pacov dokončila výrobu 50-ti nerezových filtrů určené pro dojírny. Celý filtr je zhotoven z nerezového materiálu EN 1.4301 a skládá se z filtrační nerezové vložky, vymezovacího kroužku s těsněním, výstupního hrdla a matice s držadly.

První filtrace mléka přímo na farmě

První filtrování probíhá přímo na farmách, kde k tomu slouží námi dodávané filtry. Další filtrování od nečistot probíhá v mlékárně. První filtrování probíhá přímo při příjmu a druhé během odstřeďování na odstřeďujících přístrojích (odstředivky).

Odstředivky jsou v dnešní době běžnou součástí pastéru, neboť ideální teplota k tomuto procesu činí 40 – 50 °C a mléko se musí nechat předehřát. Odstředivou silou je z kapaliny odděleno těžší mléko a lehčí mléčný tuk se ve formě smetany soustřeďuje ve středu bubnu (obsah tuku cca 40 %). Nejtěžšími látkami jsou nečistoty, které zůstávají na stěně bubnu jako kal. Od této chvíle se zpracovává mléko a smetana odděleně.

Naše filtry na mléko po celé ČR

Nerezové filtry vyráběné naší firmou jsou používány přímo na farmách po celé České republice. Každý rok vyrobíme, nebo opravíme (filtrační nerezové vložky) desítky kusů. Filtry dodáváme ve standartních rozměrech nebo zhotovíme filtry dle přání zákazníka.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů